Zarząd Stowarzyszenia

zaprasza na Seminarium:

"ELEKTRONICZNA DOKUMENTACJA MEDYCZNA - WPŁYW NA JAKOŚĆ BADAŃ KLINICZNYCH ".

ZOBACZ AGENDĘ
Dni
Godziny
Minuty

Zarząd Stowarzyszenia GCPpl serdecznie zaprasza na SEMINARIUM "ELEKTRONICZNA DOKUMENTACJA MEDYCZNA - WPŁYW NA JAKOŚĆ BADAŃ KLINICZNYCH".


Seminarium odbędzie się w środę, 14 kwietnia 2021 r. w godzinach 16:00 - 19:30, w formie online przy wykorzystaniu platformy Evenea. Udział w Seminarium wymaga wcześniejszej rejestracji. Bilety bezpłatne dla wszystkich Członków Stowarzyszenia będą dostępne od 18 marca 2021 r.Dla osób spoza naszego Stowarzyszenia koszt biletu to 50 zł. Serdecznie zapraszamy!

Z pewnością będzie to duża porcja unikalnej wiedzy.

PRELEGENCI

Anita Szczęsna


Z wykształcenia jest mikrobiologiem oraz trenerem biznesu.Posiada ponad 20 lat doświadczenia w branży farmaceutycznej. Przez 14 lat swojej kariery zawodowej pracowała w firmie AstraZeneca, a obecnie, od 6 lat zajmuje się obszarem Badań Klinicznych. Aktualnie pełni funkcję Dyrektora Regionu Północno-Zachodniego Biura Badań Klinicznych w sieci Pratia, odpowiadając za ośrodki badań klinicznych prowadzące badania specjalistyczne oraz onkologiczne w Częstochowie, Poznaniu, Gdyni, Bydgoszczy i Ostrołęce.

dr n. med Marcin Ratajczak, MBA


Specjalista w dziedzinie neurologii, absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego. W 2019 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.Jest współautorem kilkunastu artykułów w prasie medycznej, a także cyklu ćwiczeń usprawniających pamięć i inne procesy poznawcze oraz kilku poradników związanych z tematyką chorób otępiennych. Z badaniami klinicznymi związany od 2004 r. - początkowo jako współbadacz, a następnie jako główny badacz. Współzałożyciel i zarządzający Centrum Medycznym Euromedis oraz ,znajdującym się w jego strukturach, Ośrodkiem Badań Klinicznych.Do tej pory prowadził lub współprowadził badania: w fazie I (2), fazie II (19) , fazie III(52) oraz w fazie IV (1), głównie we wskazaniach neurologicznych takich jak m.in choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, SM, migrena czy padaczka. W prowadzonych przez niego badaniach łącznie udział wzięło ponad 1500 pacjentów.W kierowanym przez niego Ośrodku prowadzone są także badania w innych wskazaniach, w tym: depresja, schizofrenia, postępujące porażenie nadjądrowe, cukrzyca, zmiany ogniskowe w wątrobie, choroba Leśniowskiego-Crohna, grypa, zaćma.

Małgorzata Gerjatowicz-Osmańska


Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie, a także programu MBA Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Teesside University . Karierę zawodową w branży rozpoczęła w Merck Sharp Dohme, następnie w Servier. Kilkunastoletnie doświadczenie wykorzystała, rozwijając od 2007 r. Małopolskie Centrum Medyczne w Krakowie w największy w Polsce prywatny niezależny wielospecjalistyczny ośrodek badan klinicznych, który w2018 r dołączył do międzynarodowej sieci ośrodków Pratia. Aktualnie pełni funkcję Dyrektora Regionalnego Biura Badan Klinicznych Pratia, odpowiadając za specjalistyczne oraz onkologiczne ośrodki badań klinicznych w Krakowie i Katowicach. Jednocześnie w ramach Grupy Doradców Clinscience Technology nadzoruje rozwój systemu CTMS i EDM dla Pratii. Ponadto jest aktywnym członkiem Grupy ds. Ośrodków Badawczych GCPpl oraz Society for ClinicalResearch Sites, a także wykładowcą na studiach podyplomowych „Badania Kliniczne Produktów Leczniczych” na Wydziale Farmacji Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Mariusz Olejniczak


Absolwent biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Doświadczony profesjonalista w zakresie badań i rozwoju produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków ochrony roślin na każdym etapie – od planowania i doradztwa naukowego, do zakończenia i zamknięcia projektu. Założyciel spółek z branży e-zdrowia. Członek zarządu i rady nadzorczej spółek z obszaru badań i rozwoju. Autor publikacji „Zmiana modelu rozwoju produktu szansą dla polskiego przemysłu farmaceutycznego”. Członek komitetu redakcyjnego wydawnictwa „Badania kliniczne”. Wykładowca studiów podyplomowych.

Dr Hanna Preus


Dyrektor ds. jakości w firmie farmaceutycznej z 20-letnim doświadczeniem w międzynarodowych projektach badań klinicznych. Audytor wewnętrznych i zewnętrznych systemów jakości. Jest członkiem Komisji GCP w Research Quality Association. Odpowiada za współpracę z Grupą Roboczą w Japan Society of Quality Assurance (JSQA).Specjalizuje się w budowaniu i doskonaleniu strategii kultury jakości w organizacjach, systemach zarządzania jakością, zapewnianiu zgodności procesów i dokumentacji, zarządzaniu ryzykiem, optymalizacji operacyjnej. Prelegentka na międzynarodowych konferencjach i spotkaniach w Europie, Azji i USA. Doświadczony wykładowca uniwersytecki i mentor wspierający profesjonalny rozwój. Prowadzi szkolenia z wybranych obszarów badań klinicznych dla Institute of Clinical Research w Wielkiej Brytanii.

Agnieszka Ryniec


Dyrektor Centrum Rozwoju Badań Klinicznych w Agencji Badań Medycznych. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, ukończyła, studia podyplomowe z zakresu zarządzania badaniami klinicznymi, studia podyplomowe prawo zamówień publicznych, studia zarządzania projektami współfinansowanymi z funduszy Unii Europejskiej oraz Studium Edukacji Ekonomicznej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. W latach 2013-2018 kierowała Wydziałem Nauki i Analiz w Ministerstwie Zdrowia oraz w latach 2018-2020 kierowała Działem Badań Klinicznych i Naukowych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Obecnie słuchaczka programu MBA w ochronie zdrowia organizowanego przez SGH i WUM.

Blanka Seklecka, PhD, MBA


Manager Ośrodka Badań Klinicznych Wczesnych Faz UCK w Gdańsku. Od 8 lat związana z badaniami klinicznymi I fazy i badaniami przedklinicznymi, z pasji naukowiec ze stopniem doktora, ukończyła studia MBA, wykorzystuje zagraniczne doświadczenie zawodowe w celu stworzenia pierwszego akademickiego interdyscyplinarnego Ośrodka Badań Klinicznych Faz Wczesnych.

Aleksander Miklaszewski


Senior CRA w firmie BAYER.Członek GCP.PL

10+ lat doświadczenia w badaniach klinicznych.Uczestnik wielu międzyzespołowych projektów usprawniających firmowe procedury. Wśród wielu zainteresowań poprawa jakości i cyfryzacja badań klinicznych w Polsce.

Planowanie badania klinicznego


Jesteś zarejestrowanym uczestnikiem? Kliknij w link i przenieś się do wydarzenia!

KUP BILET
Napisz do nas!

Chętnie odpowiemy!

Masz pytania?

Dane rejestrowe:

ul. Adolfa Pawińskiego 5,02-106 Warszawa (biuro MTZ Clinical Research)

KRS: 0000059569

NIP: 951-194-03-64

REGON: 01314583700000Email: stowarzyszenie@gcppl.org.pl


Dane kontaktowe:

ul. Adolfa Pawińskiego 5,02-106 Warszawa (biuro MTZ Clinical Research)

tel. +48 22 572 59 29

fax. +48 22 572 59 57

Osoba kontaktowa: bozena.mikolajczak@mtz-clinical.pl