MYŚLENIE KRYTYCZNE

konferencja dla dyrektorów

Zapisz się →
Przeczytaj o konferencji

Dyrektorzy dla Dyrektorów


W piątek 07.05 w godz 10.00 - 14.00 odbędzie się seria wykładów, prezentacji prowadzonych przez dyrektorów szkół, którzy wdrażają myślenie krytycznego w swoich szkołach od roku. Dyrektorzy placówek podzielą się z Państwem swoimi doświadczeniami, zaprezentują swoje szkoły, odpowiedzą na Wasze pytania.


Celem naszej mini konferencji jest zaprezentowanie wdrożenia myślenia krytycznego z perspektywy dyrektora, pokazanie zagrożeń, „ślepych zaułków” , luk w projekcie oraz jak przeciwdziałać, jak się przygotować, jak skorzystać z błędów pierwszych innowatorów.

7 MAJA 2021

10.00 - 14.00

6 PRELEKCJI

"Kiedyś nie w pełni doceniałem wartość myślenia krytycznego dzisiaj widzę w nim wielką szansę na rozwiązanie wielu problemów jednostkowych i społecznych."

"Myślenie krytyczne - kiedyś trudne do zrealizowania, dziś myślę - świetne i przede wszystkim proste narzędzia, które aktywizują uczniów, uczą myślenia i działania. W prostocie siła!"

"Myślenie krytyczne jest kwintesencją kreatywnego działania z nieograniczoną możliwością myślenia, zastanawiania się, budowania odpowiedzi i popełniania błędów, a efektem końcowym jest właśnie twórcze działanie."

Zapraszamy do obejrzenia webinaru Pana Macieja Winiarka, podczas którego zaprasza do dyskusji i świadomej decyzji dyrektorów szkół czy warto skupić się na szkole czy na edukacji. W drugiej części webinaru omawia dylemat lidera/nauczyciela (podstawa programowa czy kompetencje) oraz pokazuje rozwiązanie.

Zapraszamy do obejrzenia spotkania z dwiema Dyrektorkami, które od 1 roku wdrażają myślenie krytyczne – opowiedziały o tym jak rozpoczęła się przygoda z myśleniem krytycznym w ich szkołach, o uczestnictwie nauczycieli w podejmowaniu decyzji , o postawie organu prowadzącego oraz rodziców w stosunku do projektu myślenia krytycznego oraz o wrażeniach po 1 roku wdrażania myślenia krytycznego.

Organizator

Maciej Winiarek

Jestem Dyrektorem na Polskę Fundacji TOCFE i od 2010 szkolę z myślenia krytycznego. Mogę o sobie powiedzieć, że jestem tym, który myślenie krytyczne sprowadził do Polski, a przede wszystkim do polskiej edukacji. W moich szkoleniach z narzędzi TOC (gałąź logiczna, chmura, drzewko ambitnego celu) wzięło udział już blisko 10 tys osób a grupa ta rośnie co raz szybciej z każdym rokiem. W 2015 utworzyłem pierwszą w Polsce szkołę opartą na myśleniu krytycznym – szkoła Thinking Zone w Gdańsku. Jestem organizatorem kilkudziesięciu konferencji propagujących myślenie krytyczne. Byłem uczestnikiem na kilkunastu konferencjach zagranicznych oraz prelegentem i trenerem na konferencjach w USA (Las Vegas, Floryda, Waszyngton), Japonii, Peru, Hiszpanii, Litwy, Niemczech. Od czerwca 2020 jest twórcą ogólnopolskiej sieci szkół uczących myślenia krytycznego.

Agenda

KLIKNIJ TUTAJ


Kliknij przycisk poniżej i pobierz PDF z harmonogramem wydarzenia

(harmonogram może być jeszcze aktualizowany)

Prelegenci

Agnieszka Pilch

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hażlachu

Krystyna Brinkiewicz

Dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

Ambasador Wiosny Edukacji. Ekspert MEN do spraw awansu zawodowego nauczycieli, trener myślenia krytycznego, coach. Autorka i realizatorka licznych programów inwestycyjnych

i rozwojowych w szkole. Jest zwolennikiem interdyscyplinarności, myślenia twórczego i krytycznego w procesie edukacyjnym. Zwolenniczka zmian oddolnych.

Menadżer Oświaty, Trener CDN „ Razem Lepiej”, Trener Myślenia Krytycznego, Doradca Zawodowy. Ukończone szkolenia międzynarodowe z zakresu kreatywności, myślenia krytycznego, nowoczesnych technologii. Prelegentka podczas ogólnopolskiego konwentu „ Cyfrowobezpieczni” Warszawa, Kongresu Kompetencji Cyfrowych „Transformacja cyfrowa polskiej szkoły (…)” Tarnów, panelu pn. „Szkoła kompetencji 4.0(…)” Forum Ekonomiczne w Karpaczu.

Sylwia Zagórska

Dyrektor Szkoły Podstawowej im.

M. Dąbrowskiej w Kaźmierzu

Magdalena Sikora

Dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej im. D. F. Czachowskiego w Bukównie

Nauczycielka informatyki, edukacji wczesnoszkolnej

i przedszkolnej, języka angielskiego, Certyfikowana Trenerka Myślenia Krytycznego, absolwentka Akademii Liderów Oświaty, Trenerka TUS. Pasjonatka poszukiwania nowych rozwiązań dla edukacji i zgłębiania aspektów psychologicznych w tej dziedzinie.

Doktor nauk humanistycznych z zakresu historii, coach grupowy i zespołowy, trener myślenia krytycznego. Autorka biografii Elżbiety Ostrogskiej pt. „Halszka z Ostroga. Między faktami a mitami” oraz publikacji dotyczących historii gminy Kaźmierz. Interesuje się rozwojem kompetencji miękkich

Uczestnictwo w konferencji jest dla Państwa całkowicie BEZPŁATNE. Konieczne jest jednak zapisanie się.


Wszystkie prelekcje będą nagrywane i otrzymają Państwo do nich nieograniczony dostęp już kilka dni po konferencji. Dyrektorzy dowiedzą się jak wygląda wdrożenie systemowego wsparcia wdrożenia myślenia krytycznego w szkole.

Zapisz się już dziś:

KONTAKT

TOC dla Edukacji Polska Sp. z o.o.

Nałkowskiej 5b/3

80-286 Gdańsk

maciej.winiarek@mysleniekrytyczne.edu.pl