POWRÓT DO SZKOŁY

Z MYŚLENIEM KRYTYCZNYM


WYDARZENIE BEZPŁATNE

ZAPISZ SIĘ

24 - 28 maja 2021
codziennie 17.00 - 18.45

HARMONOGRAM

Drodzy nauczyciele,

Powrót dzieci do szkół to dziś temat nr 1 w polskiej edukacji. Z jednej strony jest to powód do radości, z drugiej strony dostrzegamy negatywne strony powrotu dzieci na ostatni miesiąc szkoły.

Wyzwania, które stoją przed nauczycielami, to:

  • jak szybko stworzyć atmosferę bezpieczeństwa
  • jak pomóc dzieciom odbudować relacje pomiędzy nimi
  • jak stworzyć przestrzeń na rozmowy, pracę zespołową, dyskusje, przyjazny nastrój
  • jak przygotować lekcje na ten miesiąc pracy, aby były ciekawe, pobudziły wewnętrzną motywację uczniów
  • jak to wszystko połączyć z realizacją podstawy programowej

Myślenie krytyczne – postawy i rutyny – są tu doskonałym rozwiązaniem dla tego wyzwania.

Społeczność trenerów myślenia krytycznego oferuje swoją pomoc i wsparcie!

Przygotowaliśmy DARMOWY mini Festiwal myślenia krytycznego

5 dni roboczych

każdego dnia 3 webinary przedmiotowe

każdy webinar trwa 35 min, aby Państwa nie przemęczać

każdego dnia startujemy

o 17.00 do 18.45

w każdym webinarze poznacie

2 rutyny myślenia krytycznego

15 webinarów w ciągu tygodnia

dostęp do wszystkich nagrań

do 20.06.2021

wszystko BEZPŁATNIE

- wystarczy się zapisać

wszystko w duchu 4K

– krytyczne myślenie,

komunikacja, kooperacja, kreatywność

HARMONOGRAM

Pobierz harmonogram

Kliknij przycisk poniżej i pobierz PDF z harmonogramem wydarzenia

(harmonogram może być jeszcze aktualizowany)


Obok sfery poznawczej, kształtowanie kompetencji, w tym emocji, motywacji, wartości i postaw to główne zadanie nowoczesnej szkoły.Na webinarze poznasz 10 kompetencji społeczno-emocjonalnych, ich wskaźniki, czyli opisy zachowań uczniów. Na ich podstawie będziesz mógł przygotować odpowiedni program rozwojowy.Przedstawię karty pracy, które przeznaczone są dla dzieci i młodzieży (9-13 lat) do pracy w szkole. Dzięki kartom, uczeń ma okazję poznać zachowania i postawy, w których przejawia się konkretna kompetencja. Karty są narzędziem edukacyjnym i częścią warsztatu pracy nauczyciela i pomagają dzieciom rozwijać poczucie bycia kompetentnym – poczucie sprawczości, tzn, jestem świadomy…, jestem zdolny do..,potrafię… .

Webinar Jesper Juul

Dodatkowo w środę [26 maja] odbędzie się webinar na temat pedagogiki Jespera Juula, podczas którego poznacie:

#1

#2

co to jest integralność

poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości

#3

#4

dziecko w szkole

mądre przewodnictwo dorosłych

#5

zarządzanie agresją

Materiał ten służy zrozumieniu swojej nowej roli jako nauczyciela a także zakwestionowaniu swoich dotychczasowych przekonań o roli dorosłego i roli dziecka.

Webinar poprowadzi p. Maciej Winiarek, trener FamilyLab

Serdecznie zapraszamy!

Współpraca, dzielenie się to dziś wartości, które są najbardziej potrzebne w polskiej szkole. Współpraca dorosłych na rzecz wsparcia naszych dzieci – TERAZ! TO JEST TEN CZAS!

Maciej Winiarek

TOC dla Edukacji Polska Sp. z o.o.

Ekspert i trener myślenia krytycznego. Od 2006 roku Dyrektor TOCFE

na Polskę, wprowadził do polskiej szkoły narzędzia i rutyny myślenia krytycznego. W jego szkoleniach z myślenia krytycznego brało udział już ponad 5 tysięcy nauczycieli i dyrektorów wszystkich poziomów edukacyjnych. W 2015 był współzałożycielem Thinking Zone – pierwszej w Polsce szkoły opartej na kulturze myślenia krytycznego. Organizator i prelegent na kilkudziesięciu konferencjach w Polsce – na żywo i online (pomysłodawca konferencji „Jakoś czy Jakość? Zdalna edukacja”). Prelegent na konferencjach w USA, Japonii, Niemczech, Peru, Hiszpanii. Tutor oraz trener Family Lab (Jesper Juul).

Organizator

Magdalena Anuszczyk

Szkoła Pamięci SENSOS

Pedagog, trener strategii uczenia się, twórczyni akredytowanego NODN - Szkoła Pamięci SENSOS i Szkoły Umiejętności Miękkich PASJA w Łodzi. Od 15 lat pracuje z młodzieżą metodą warsztatu psychoedukacyjnego i edukacyjnego w zakresie rozwijania postaw twórczych, kompetencji uczenia się i podstawowych umiejętności społecznych. Tworzy autorskie warsztaty rozwijające zdolności uczenia się. Popularyzuje i promuje nowoczesną edukację opartą na budowaniu kompetencji. Jest autorką wielu artykułów opublikowanych na portalu INDYWIDUALNI (www.indywidualni.pl), dotyczących problematyki efektywnego uczenia (się). Tworzy autorskie narzędzia i materiały edukacyjne.

Gość specjalny

Prelegenci

Jestem dyplomowanym nauczycielem języka angielskiego, certyfikowanym trenerem Myślenia Krytycznego, edukatorem, inspiratorem edukacyjnym w Szkoła od Nowa. Swoją przygodę z edukacją zaczęłam 20 lat temu, pracowałam we wszystkich typach szkół, obecnie pracuję z młodzieżą w szkole średniej ZSiP Bolków. Jestem pasjonatką poszukiwania nowych rozwiązań w edukacji.

Magdalena Bednarek - Warchoł

j. angielski

Nauczycielka dyplomowana matematyki i informatyki w szkole podstawowej oraz wicedyrektorka. Ukończyła studia magisterskie z matematyki oraz studia podyplomowe z informatyki i z zarządzania oświatą. Przez wiele lat wychowawczyni klas 4-8. Trenerka Odysei Umysłu i Myślenia Krytycznego, opiekunka SU, tutor. Uczestniczka programu CEO –CRS1 – Ocenianie Kształtujące. W swojej pracy poszukuje nowych i innowacyjnych sposobów prowadzenia zajęć, które odczarują matematykę.

Anna Bestfal

matematyka

Jestem nauczycielką języka polskiego, logopedą, tutorem i certyfikowanym trenerem myślenia krytycznego. W swojej pracy stosuję zarówno rutyny, jak i narzędzia myślenia krytycznego i widzę ich ogromną moc: skłaniają do głębokiej refleksji, prowadzą do nowych i ciekawych rozwiązań, a także pomagają budować relacje. To wszystko daje poczucie sukcesu i zachęca do dalszego rozwoju. Uwielbiam podróżować, oglądać rosyjskie filmy współczesne i pić kawę w ciszy.

Oksana Buśko

sprawy wychowawcze

Polonistka, pedagog, trener. Lubi swoją pracę i nieustannie poszukuje pomysłów na kreatywne zajęcia, zaciekawienie uczniów i pobudzenie do działania. Na lekcjach stosuje TIK, elementy programowania, myślenie krytyczne ale również pracę z papierem czy działania twórcze. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Prywatnie fanka literatury fantasy i czarnych kotów.

Monika Czerkas

sprawy wychowawcze

Anglistka, nauczycielka i międzynarodowy trener nauczycieli metody Helen Doron English, pedagog edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w nurcie Planu Daltońskiego, neurodydaktyk i twórca Fundacji „Uczyć (się) z Pasją. Trener Myślenia Krytycznego I stopnia. Prywatnie - pasjonatka nauki przyjaznej mózgowi i mama trójki wyjątkowych, dwujęzycznych dzieci, dla których warto iść pod prąd i walczyć o alternatywną, skuteczną i radosną edukację.

Justyna Frankiewicz-Popiołek

j. angielski

Od ponad dwudziestu lat uczę języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania i w różnych grupach wiekowych. Jestem wychowawcą, trenerem umiejętności społecznych, a od roku również trenerem MK. Praca z rutynami MK wzbogaciła mój warsztat anglisty i wychowawcy, pozwoliła mi na zaangażowanie wszystkich uczniów, stworzenie prawdziwego kontekstu dla komunikacji. Ponadto na zajęciach pojawił się prawdziwy „flow” i dużo dobrej zabawy.

Magdalena Gawlikowska

sprawy wychowawcze

Nauczyciel języka angielskiego, od 15 lat dyrektor Zespołu Szkół w Pstrągowej certyfikowany trener Szkoły Trenerów I stopnia B.B. Kotlińscy STREFA POTENCJAŁU, trener myślenia krytycznego, pomysłodawca i międzynarodowy koordynator 2 zrealizowanych projektów w ramach programu ERASMUS+ (Nature Detectives, Money Matters),. Jej codziennymi trenerami pozwalającymi zachować równowagę i wewnętrzny spokój, uczącymi pokory są konie Bystra, Antino i Montana.

Natasza Kula

j. angielski

Nauczycielka, lektorka języka angielskiego z szesnastoletnim doświdczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, językoznawca, tłumacz. Ceryfikowana trenerka Myślenia Krytycznego. Absolwentka Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Edukatorka i pasjonatka edukacji. Wielbicielka życia, ludzi, przyrody i przygody.

Katarzyna Kret

j. angielski

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Trenerka myślenia krytycznego. Mentorka zeszytu OK. Realizatorka wielu projektów m.in. eTwinning, Edukacja Inspiracja, Plażowy Projekt Kodowania. Propagatorka metod nauczania stawiających na odpowiedzialność, samodzielność i współpracę. Promuje metodę Whole brain teaching, Plan Daltoński, Uważność Żabki, SelfReg.

Urszula Lach

edukacja wczesnoszkolna

Nauczycielka j. polskiego, j. polskiego jako obcego, tutor i wychowawca. Wieloletni praktyk myślenia krytycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w szkołach alternatywnych. Swoje role łączy tak, by całkowicie koncentrować się na uczniu, pomagać mu w odkrywaniu siebie i swoich zainteresowań. Otwarta na działania interdyscyplinarne - oraz innowacje edukacyjne. Dba o komplementarny rozwój ucznia - intelektualny, emocjonalny, społeczny i kulturowy.

Anna Leczycka

j. polski

Wrocławianka, wychowawczyni, plastyk, logopeda, certyfikowany trener myślenia krytycznego. Stale poszukuję ciekawych pomysłów na lekcje, poszerzam swoją wiedzę i kompetencje. W uczniach cenię twórcze, ale i krytyczne podejście do tematu, otwarty umysł i akcentowanie swojego stanowiska. Prywatnie mama córek.

Anna Lemke-Sławińska

j. polski

Julita Majewska

profilaktyka

Konsultant ds. profilaktyki i wychowania oraz pomocy psychologiczno – pedagogicznej w Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w Białymstoku, pedagog, profilaktyk, interwent, mediator szkolny.

Wrocławianka, wychowawca, certyfikowany trener myślenia krytycznego. Od lat pracuję z dziećmi, podążając ścieżką dialogu i uważności. Nieustannie poszukuję sposobów rozwijania kompetencji miękkich i zaciekawiania uczniów światem w szkole systemowej. Prywatnie mama studentki, licealisty i młodszej nastolatki.

Magdalena Polańska

j. polski

Nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie z trzynastoletnim doświadczeniem w edukacji publicznej i prywatnej. Tutorka, inicjatorka spotkań ze świadkami historii, egzaminatorka matury z historii. Na lekcjach posługuje się różnymi źródłami (reportażami, picturebookami, muzyką) i narzędziami, dzięki czemu lekcje stają się dynamiczne i pobudzają do refleksji.

Katarzyna Potulska

historia

Dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej im. D. F. Czachowskiego w Bukównie, nauczycielka informatyki, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, języka angielskiego, certyfikowana Trenerka Myślenia Krytycznego, trenerka TUS dla dzieci i młodzieży, absolwentka Akademii Liderów Oświaty CEO. Pasjonatka poszukiwania nowych rozwiązań dla edukacji i zgłębiania aspektów psychologicznych w tej dziedzinie.

Magdalena Sikora

sprawy wychowawcze

Dyplomowana nauczycielka języka polskiego. Ukończyła polonistykę oraz Podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Należy do sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli pracujących kreatywnie KRET w CEN w Gdańsku. Certyfikowana Trenerka Myślenia Krytycznego i Odysei Umysłu. Zafascynowana prowadzeniem warsztatów dla nauczycieli i inspirowaniem do prowadzenia zajęć wychowawczych oraz lekcji języka polskiego, podczas których dzieci i młodzież stają się krytycznymi myślicielami.

Justyna Wołoszyk-Brzezińska

sprawy wychowawcze

Nauczycielka dyplomowana matematyki i informatyki, trenerka. Nieustannie poszukuje skutecznych metod pracy z uczniami. Na lekcjach stosuje nowoczesne technologie. Trudności są wyzwaniem do poszukiwań lepszych rozwiązań, to „paliwo” napędowe do podejmowania kolejnych działań- to myśl, która przyświeca w pracy dydaktycznej każdego dnia. Podejmuje się wielu działań mających na celu zmianę myślenia o matematyce, szkole i edukacji. Refleksyjna, innowacyjna i lubiąca wyzwania.

Dorota Czech-Czerniak

matematyka

Zapisz się na BEZPŁATNY mini festiwal dla nauczycieli

Dowiedz się, jak możesz pomóc dzieciom

w bezpiecznym powrocie do szkoły

KONTAKT

TOC dla Edukacji Polska Sp. z o.o.

Nałkowskiej 5b/3

80-286 Gdańsk

TOC dla Edukacji