Limitowana edycja albumu „Sun Machine” na niebieskim, przezroczystym winylu już w sprzedaży!

25 lat temu, a dokładnie 17 września 1996 roku ukazał się drugi studyjny album Myslovitz – „Sun Machine”. Tytuł płyty pochodzi z piosenki Davida Bowiego „Memory of a Free Festival”, której cover zamyka cały album. Był to pierwszy materiał nagrany w powiększonym składzie, kiedy do zespołu trafił gitarzysta - Przemysław Myszor.


Myslovitz to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych, przez 25 lat swojego istnienia nagrali 11 albumów. „Sun Machine” został wydany rok po premierze debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu „Myslovitz”. Wśród jedenastu utworów znalazły się dwa covery: „Historia jednej znajomości” Czerwonych Gitar. Jest on zdecydowanie mroczniejszy i bardziej przekonujący niż oryginał. Drugi z nich to wspomniany już wcześniej utwór „Memory of a Free Festival” Davida Bowiego. Warto również wspomnieć, że w piosence „Good Day My Angel” gościnie wystąpił producent Ian Harris.


Na albumie „Sun Machine” nie zabrakło kultowych dziś kawałków: „Peggy Brown”, „Z twarzą Marilyn Monroe”, czy „Amfetaminowa siostra”. Krążek pełen jest energetycznych, zadziornych, a zarazem alternatywnych kompozycji. Nie zabrakło również wyrazistych i oryginalnych zwrotek, oraz chwytliwych refrenów.


Właśnie ukazała się specjalna edycja albumu „Sun Machine” na niebieskim, przezroczystym 180-gramowym winylu. Nakład tego wydawnictwa jest limitowany, wyprodukowano tylko 2000 egzemplarzy i każdy z nich ma swój unikalny numer.Tracklista LP:

Strona A
1. Peggy Brown

2. Blue Velvet

3. Z twarzą Marilyn Monroe

4. Jim Best

5. Amfetaminowa Siostra

6. Pierwszy Raz (Z Michelle J.)


Strona B


1. Bunt Szesnastolatki

2. Funny Hill

3. Historia Jednej Znajomości

4. Good Day My Angel

5. Memory of a Free FestivalPosłuchaj Sun Machine na Spotify!

Zamów limitowaną edycję winyla „Sun Machine”!

Obserwuj profile

Sony Music Poland

w mediach społecznościowych